سرانجام نرخ کرایه‌های تاکسی در سال ۱۴۰۱

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه انعطاف‌پذیری در قیمت کرایه‌های تاکسی با استفاده از ظرفیت هوشمندسازی ضرورت دارد گفت:‌می‌توان بسته به مدت سفر و ترافیک افزایش دامنه ۳۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی را در نظر گرفت.

به گزارش پردیس امروز از خبرگزاری فارس، بررسی نرخ کرایه انواع تاکسی، سرویس مدارس و تعیین بهای انواع خدمات تاکسیرانی در سال ۱۴۰۱ امروز در صحن شورای شهر مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و سرانجام پیشنهادات مربوطه در این زمینه با اکثریت آراء به تصویب رسید.

مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در اینباره اظهار داشت:‌باید انعطاف در قیمت‌گذاری نرخ کرایه تاکسی‌ها داشته باشیم که این مسأله ظرفیت هوشمندسازی تاکسیرانی را نشان خواهد داد.

وی افزود: ان‌شاءالله برای سال آینده سامانه مربوطه ایجاد خواهد شد البته در حال حاضر QR کد در تاکسی‌ها فعال است و مسافران می‌توانند با استفاده از آن کرایه‌های خود را الکترونیکی بپردازند.

معاون شهردار تهران گفت:‌می‌خواهیم محاسبه کرایه‌ها به این صورت باشد که برای راننده مدت زمان سفر و ترافیک لحاظ شود مانند تاکسی‌های اینترنتی و علاوه بر نرخ پایه که به تأیید شورای شهر می‌رسد بسته به مدت سفر و ترافیک نرخ ترافیک تغییر کند.

وی با اشاره به اینکه انعطاف‌پذیری در نرخ کرایه تاکسی عادلانه است گفت:‌در تاکسی‌های اینترنتی دامنه این تغییر ۱۸۰ تا ۲۰۰ درصد است ولی ما آن را می‌خواهیم در تاکسی‌ها به ۳۰ درصد محدود کنیم و اگر این کار را انجام ندهیم در زمان ترافیک یا بارندگی‌ها تاکسی‌ها از سیستم خارج می‌شوند و دربستی مسافر می‌گیرند تا برایشان مقرون به صرفه باشد.

در ادامه مهدی چمران گفت:‌با این صحبت‌های شما نرخ کرایه پس ۵۵ درصد افزایش می‌یابد و این عادلانه نیست.

شفیعی پاسخ داد: این بحث فنی دارد به صورت قطعی ۵۵ درصد اضافه نمی‌شود و متناسب سفر سقف ۳۰ درصد در نظر می‌گیریم.

چمران گفت:‌اگر این چنین باشد منطقی است ولی باید دید آیا سیستم مرکزی می‌تواند آن را کنترل کند و شرایط مانند تاکسی‌های اینترنتی شود شخصی که سوار تاکسی شود باید بداند چقدر در شرایط پیش‌رو کرایه پرداخت کند در غیر اینصورت دعوای مسافر و راننده ایجاد می‌شود.

وی گفت:‌بنابراین انعطاف‌پذیری در نرخ کرایه تاکسی مشروط به راه‌اندازی سیستم هوشمند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بر چسب ها

اخبار مرتبط

چند رسانه ای

پربیننده ترین اخبار

آخرین اخبار

فهرست